Plánovat či neplánovat si svůj život?

Mám radši surfovat na vlnách toho, co mi život nabízí nebo si mám tvořit život dle svých představ? A jak mám dosáhnout obojího najednou?


Postoj č.1: Nic si neplánuji. Plány mě stresují, stejně jich nikdy nedosáhnu. Občas ale mám pocit, že mě všichni využívají. Překvapivé ;-)


Postoj č.2: Plánuji si. Vizualizuji si. Představuji si. Miluji plánování. Doma mám nástěnku, na kterou si dávám obrázky toho, co chci prožívat. Kdo byl u mě doma, tak ji viděl. Chvíli se na tyto obrázky dívat je super. Když však ani po roce nemám nic než ten obrázek, je to k vzteku ;-)


Postoj č.3: Doma mi ležela jedna pěkná mandala. Bylo na ní usměvavé, zářící sluníčko se žlutými paprsky a s krásnýma světle-modrýma očima. Používal jsem jí jako pod-tácek pod talíře. Po pár měsících jsem se seznámil s dívkou, která tomuto sluníčku jakoby z oka vypadla ;-)


Závěr? Dívejte se pozorně, na co se často díváte.


Co firemní plánování? Obzvlášť pro majitele menších firem působí slovo: „plánovat“ jako červený hadr na býka.


Postoj č.1: Neplánuji si nic. Uvidí se. Hraji si se životem. Daří se mi. Do té doby, než mi přeroste vzniklý chaos přes hlavu…


Postoj č.2: Plánuji si. Svých plánů nedosahuji. Stresuji se a zuřím. ALE! Mé plány přilákaly mnoho šikovných lidí. Kdybych jim neřekl, co plánuji, nikdy bych tyto lidi nezaujal…


Postoj č.3: Vnímám své poslání na tomto světě. Různé okolní aktivity mi do tohoto mého poslání buď zapadají, nebo nezapadají. Držím si svůj cíl, cesta se ukazuje - postupně, někdy i překvapivě.


Závěr? Myslím, že je důležité si kolem sebe vytvořit jakési „pole“, které přitahuje ty správné lidi a události do mého života. Občas dostanu od života nabídku, která do mých cílů vůbec nezapadá. Pokud ale mám „své pole“, tak už vím, že zapadá. Jen o tom ještě nevím ;-)


Dá se toto „pole“ mého života/ mého vztahu/ mého projektu/ mého podnikání/ mojí firmy nějak nakreslit? Chci totiž lépe chápat, příčiny jevů - co, jak a proč se aktuálně děje v mém osobním nebo profesním životě.


Ano, dnes už vím, že má „pole“ se nakreslit dají. Přijďte si i Vy nakreslit svá "pole". "Pole" svého osobního, vztahového nebo profesního života...

Více informací naleznete zde: https://tomashavrda1.wixsite.com/tomashavrda/golden-flower

Featured Posts
Posts Are Coming Soon
Stay tuned...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now